OpenLucius (2.0.0-alpha4) - en to ast translation catalogue (38 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Submit
ast: Unviar

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Administration
ast: Alministración

en: Edit
ast: Editar

en: Message
ast: Mensax

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Files
ast: Ficheros

en: Created
ast: Fechu

en: Question
ast: Entruga

en: Post
ast: Espublizar

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: File ID
ast: ID del ficheru

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: English
ast: Inglés

en: Posts
ast: Artículos

en: People
ast: Xente
