OpenLucius (2.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (121 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Body
ru: Содержимое

en: Previous
ru: Назад

en: Submit
ru: Отправить

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Email notifications
ru: Уведомления по email

en: Administration
ru: Администрирование

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: Find out more
ru: Узнать больше

en: Edit
ru: Редактировать

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Add new
ru: Добавить новый

en: week
ru: неделя

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Files
ru: Файлы

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Created
ru: Создано

en: Question
ru: Вопрос

en: Post
ru: Сообщение

en: Footer
ru: Подвал

en: Published
ru: Опубликовано

en: Group ID
ru: Номер группы

en: File ID
ru: ID файла

en: Authored by
ru: Автор

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Members
ru: Участники

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ru: Сайт @site сейчас на техническом обслуживании. Скоро он заработает вновь. Благодарим вас за терпение.

en: Anonymous
ru: Гость

en: Tools
ru: Инструменты

en:  ago
ru:  назад

en: Logout
ru: Выход

en: Add Folder
ru: Добавить папку.

en: Folder
ru: Папка

en: second
ru: второе

en: minute
ru: минута

en: English
ru: Английский

en: Messages
ru: Сообщения

en: activity
ru: занятие

en: Activity
ru: Активность

en: day
ru: день

en: month
ru: месяц

en: year
ru: год

en: hour
ru: час

en: Posts
ru: Сообщения

en: People
ru: Пользователи

en: Post title
ru: Заголовок сообщения

en: Teams
ru: Команды

en: Changed
ru: Изменение

en: Email Notifications
ru: Email Уведомления

en: Interval
ru: Интервал

en: Privacy
ru: Конфиденциальность

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Questions
ru: Вопросы

en: Group settings
ru: Настройки группы

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Add Group
ru: Добавить Группу

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Group Type
ru: Тип группы

en: Active users
ru: Активные пользователи

en: Attach files
ru: Вложенные файлы

en: Add comment
ru: Добавить комментарий

en: Dutch
ru: Голландский

en: Message Body
ru: Текст сообщения

en: Publish content
ru: Опубликовать материал

en: Your Groups
ru: Ваши Группы

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Not applicable
ru: Не применимо

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Delete content
ru: Удалить содержимое

en: Add member
ru: Добавить участника

en: members
ru: участники

en: Stream
ru: Поток

en: Blocked users
ru: Блокированный пользователь

en: Archived
ru: Архив

en: Unpublish content
ru: Снять материал с публикации

en: Make content sticky
ru: Закрепить материал вверху списков

en: Make content unsticky
ru: Отменить прикрепление материала вверху списков

en: Promote content to front page
ru: Вывести материал на главную страницу

en: Remove content from front page
ru: Удалить материал с главной страницы

en: Save content
ru: Сохранить материал

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Upload files
ru: Загрузить файлы

en: The body of the message.
ru: Содержание сообщения.

en: No activity yet.
ru: Ещё не было активности.

en: files
ru: файлы

en: Not specified
ru: Не указано

en: Last page
ru: Последняя страница

en: First page
ru: Первая страница

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Large (480×480)
ru: Большой (480×480)

en: Medium (220×220)
ru: Средний (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
ru: Миниатюра (100×100)

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Block the selected user(s)
ru: Заблокировать выбранных пользователей

en: Cancel the selected user account(s)
ru: Удалить выбранные учётные записи пользователей

en: Unblock the selected user(s)
ru: Разблокировать выбранных пользователей

en: Links related to the active user account
ru: Ссылки, относящиеся к учётной записи активного пользователя

en: Administrative task links
ru: Ссылки административных заданий

en: Site information links
ru: Ссылки информации о сайте

en: Site section links
ru: Ссылки разделов сайта

en: User tool links, often added by modules
ru: Ссылки инструментов пользователя, часто добавленные модулями
