OpenLucius (2.0.0-alpha5) - en to is translation catalogue (56 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Submit
is: Vista

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Administration
is: Stjórnun

en: Edit
is: Breyta

en: Message
is: Skilaboð

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Add new
is: Bæta við

en: week
is: vika

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Files
is: Skrár

en: Save Settings
is: Vista stillingar

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Post
is: Færsla

en: Footer
is: Fótur

en: Published
is: Birt

en: Authored by
is: Höfundur

en: Members
is: Meðlimir

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: Unnið er að viðhaldi @site. Við komum aftur fljótlega. Kærar þakkir fyrir biðlundina.

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Tools
is: Tól

en:  ago
is:  síðan

en: Logout
is: Útskrá

en: English
is: Enska

en: day
is: dagur

en: month
is: mánuður

en: year
is: ár

en: hour
is: ár

en: Posts
is: Færslur

en: People
is: Notendur

en: Next page
is: Næsta síða

en: Questions
is: Spurningar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Add comment
is: Bæta við ummælum

en: Dutch
is: Hollenska

en: Not applicable
is: Á ekki við

en: Last page
is: Síðasta síða
