OpenLucius (2.0.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (113 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Previous
nl: Vorige

en: Submit
nl: Indienen

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Email notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Administration
nl: Beheer

en: Projects
nl: Projecten

en: Find out more
nl: Meer te weten komen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Files
nl: Bestanden

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Post
nl: Bericht

en: Footer
nl: Voet

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: File ID
nl: Bestand-ID

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Members
nl: Leden

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nl: @site is momenteel wegens onderhoud niet beschikbaar. De website zal binnenkort weer beschikbaar zijn. Bedankt voor uw geduld.

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Folder
nl: Map

en: second
nl: tweede

en: minute
nl: minuut

en: English
nl: Engels

en: Messages
nl: Berichten

en: Activity
nl: Activiteit

en: day
nl: dag

en: month
nl: maand

en: year
nl: jaar

en: hour
nl: uur

en: Posts
nl: Berichten

en: People
nl: Personen

en: Team
nl: Ploeg

en: Teams
nl: Ploegen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Email Notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Questions
nl: Vragen

en: Group settings
nl: Groep-instellingen

en: Anonymous user
nl: Anonieme gebruiker

en: Add Group
nl: Groep toevoegen

en: Authenticated user
nl: Geverifieerde gebruiker

en: Active users
nl: Actieve gebruikers

en: Add comment
nl: Commentaar toevoegen

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Message Body
nl: Berichttekst

en: Publish content
nl: Inhoud publiceren

en: Your Groups
nl: Uw Groepen

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Not applicable
nl: Niet van toepassing

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: All Files
nl: Alle Bestanden

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Update Message
nl: Updatebericht

en: Delete content
nl: Inhoud verwijderen

en: Add member
nl: Lid toevoegen

en: Blocked users
nl: Geblokkeerde gebruikers

en: Log Out
nl: Uitloggen

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Unpublish content
nl: Publicatie ongedaan maken

en: Make content sticky
nl: Inhoud vastgeplakt bovenaan de lijst maken

en: Make content unsticky
nl: Inhoud niet vastgeplakt bovenaan de lijst maken

en: Promote content to front page
nl: Inhoud op de voorpagina zichtbaar maken

en: Remove content from front page
nl: Inhoud van de voorpagina verwijderen

en: Save content
nl: Inhoud opslaan

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden

en: No activity yet.
nl: Nog geen activiteit.

en: files
nl: bestanden

en: Not specified
nl: Niet gespecificeerd

en: No result
nl: Geen resultaat

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: First page
nl: Eerste pagina

en: Archived Groups
nl: Gearchiveerde groepen

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Large (480×480)
nl: Groot (480×480)

en: Medium (220×220)
nl: Gemiddeld (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
nl: Miniatuur (100×100)

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Block the selected user(s)
nl: De geselecteerde gebruiker(s) blokkeren

en: Cancel the selected user account(s)
nl: De geselecteerde gebruikersaccount(s) opheffen

en: Unblock the selected user(s)
nl: De geselecteerde gebruiker(s) activeren

en: Links related to the active user account
nl: Links gerelateerd aan de actieve gebruikersaccount

en: Administrative task links
nl: Links voor beheertaken

en: Site information links
nl: Websitegegevens-links

en: Site section links
nl: Sectielinks van de site

en: User tool links, often added by modules
nl: Links voor hulpmiddelen, vaak toegevoegd door modules
