OpenLucius (2.0.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (104 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Previous
sv: Föregående

en: Submit
sv: Skicka

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Email notifications
sv: E-postmeddelanden

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Edit
sv: Redigera

en: Message
sv: Meddelande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: week
sv: vecka

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Files
sv: Filer

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: Created
sv: Skapad

en: Question
sv: Fråga

en: Post
sv: Inlägg

en: Footer
sv: Sidfot

en: Published
sv: Publicerad

en: Group ID
sv: Grupp-ID

en: File ID
sv: Filens ID

en: Authored by
sv: Författad av

en: Plain text
sv: Ren text

en: Members
sv: Medlemmar

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sv: @site underhålls för närvarande. Vi bör vara tillbaka inom kort. Tack för ert tålamod.

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Tools
sv: Verktyg

en: Logout
sv: Logga ut

en: Folder
sv: Mapp

en: second
sv: andra

en: minute
sv: minut

en: English
sv: Engelska

en: Messages
sv: Meddelanden

en: activity
sv: aktivitet

en: Activity
sv: Aktivitet

en: day
sv: dag

en: month
sv: månad

en: year
sv: år

en: hour
sv: timme

en: Posts
sv: Inlägg

en: People
sv: Personer

en: Changed
sv: Ändrad

en: Interval
sv: Intervall

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Questions
sv: Frågor

en: Group settings
sv: Inställningar för grupp

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Active users
sv: Aktiva användare

en: Add comment
sv: Lägg till kommentar

en: Dutch
sv: Holländska

en: Message Body
sv: Brödtext för meddelande

en: Publish content
sv: Publicera innehåll

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Not applicable
sv: Ej tillämpligt

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Delete content
sv: Radera innehåll

en: Add member
sv: Lägg till medlem

en: Blocked users
sv: Spärrade användare

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Unpublish content
sv: Avpublicera inlägg

en: Make content sticky
sv: Visa inlägg överst i listor

en: Make content unsticky
sv: Ta bort visning överst i listor

en: Promote content to front page
sv: Visa innehåll på startsidan

en: Remove content from front page
sv: Ta bort inlägg från startsidan

en: Save content
sv: Spara innehåll

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: files
sv: filer

en: Not specified
sv: Ej angivet

en: Last page
sv: Sista sidan

en: First page
sv: Första sidan

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Block the selected user(s)
sv: Spärra vald(a) användare

en: Cancel the selected user account(s)
sv: Radera de valda användarkontona

en: Unblock the selected user(s)
sv: Återaktivera vald(a) användare

en: Links related to the active user account
sv: Länkar relaterade till det aktiva användarkontot

en: Administrative task links
sv: Länkar för administrativa uppgifter

en: Site information links
sv: Länkar för information om webbplats

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: User tool links, often added by modules
sv: Länkar för användare som ofta läggs till av moduler
