OpenLucius (2.0.0-alpha7) - en to ar translation catalogue (92 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Register
ar: التسجيل

en: Submit
ar: إضافة

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Manager
ar: الإداري

en: Administration
ar: الإدارة

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Book
ar: الوثيقة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Question
ar: السؤال

en: Post
ar: المحتوى

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Footer
ar: التذييل

en: Published
ar: منشور

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: File ID
ar: معرف الملف

en: File size
ar: حجم الملف

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Plain text
ar: نص عادي

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ar: @site حاليا تحت الصيانة. يعود قريبا. شكرا على صبرك.

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Tools
ar: الأدوات

en: Order
ar: الترتيب

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Logout
ar: خروج

en: English
ar: إنجليزية

en: Messages
ar: الرسائل

en: Activity
ar: النشاط

en: day
ar: يوم

en: month
ar: شهر

en: hour
ar: ساعة

en: Posts
ar: المحتوى

en: People
ar: الأشخاص

en: Changed
ar: تم التغير

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Questions
ar: الأسئلة

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Administrator
ar: مدير

en: Active users
ar: مستخدمون نشطون

en: Dutch
ar: هولندية

en: Publish content
ar: نشر المحتوى

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Not applicable
ar: غير منطبق

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Compact
ar: المدمج

en: Book page
ar: صفحة وثيقة

en: Entities
ar: الكيانات

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Unpublish content
ar: إلغاء نشر المحتوى

en: Make content sticky
ar: تثبيت المحتوى

en: Make content unsticky
ar: إلغاء جعل المحتوى مثبت

en: Promote content to front page
ar: ترقية المحتوى إلى الصفحة الرئيسية

en: Remove content from front page
ar: ارفع الموضوع من الصفحة الرئيسية

en: Save content
ar: حفظ المحتوى

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ar: أنشأ مدير حساب لك في [site:name]

en: files
ar: ملفات

en: Not specified
ar: غير محدد

en: Book Page
ar: صفحة كتاب

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ar: طلب إلغاء الحساب لـ [user:display-name] على [site:name]
