OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (37 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Value
ca: Valor

en: Item
ca: Element

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Links
ca: Enllaços

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: View
ca: Mostra

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: User
ca: Usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Created
ca: Creat

en: Question
ca: Pregunta

en: Voting
ca: Votació

en: Explanation
ca: Explicació

en: Vote
ca: Vota

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Changed
ca: Canviat

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Questions
ca: Preguntes

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Expand all
ca: Ampliar tot

en: Your vote has been saved.
ca: S'ha desat el vostre vot.
