OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (29 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Value
eo: Valoro

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Links
eo: Ligiloj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Question
eo: Demando

en: Voting
eo: Voĉdonado

en: Explanation
eo: Klarigo

en: Vote
eo: Voĉdono

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Your vote has been saved.
eo: Via voĉo estas konservita.
