OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Item
it: Elemento

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Question
it: Domanda

en: Explanation
it: Descrizione

en: Vote
it: Vota

en: Success
it: Riuscito

en: General
it: Generale

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Questions
it: Domande

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Locked
it: Bloccato

en: Errors
it: Errori

en: Expand all
it: Espandi tutto
