OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Item
uk: Елемент

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Links
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: User
uk: Користувач

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Voting
uk: Голосування

en: Explanation
uk: Пояснення

en: Vote
uk: Голосувати

en: Success
uk: Успіх

en: General
uk: Загальне

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Default value
uk: Базове значення

en: Questions
uk: Питання

en: Anonymous user
uk: Анонімний користувач

en: Authenticated user
uk: Авторизований користувач

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Errors
uk: Помилки

en: Expand all
uk: Розгорнути всі

en: Your vote has been saved.
uk: Ваша голос був збережений.

en: Initial
uk: Початковий
