OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Item
is: Hlutur

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Links
is: Hlekkir

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: User
is: Notandi

en: Options
is: Möguleikar

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Explanation
is: Útskýring

en: Vote
is: Kjósa

en: General
is: Almennt

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Questions
is: Spurningar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi
