OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Item
ja: 項目

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Links
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Unknown
ja: 不明

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: User
ja: ユーザー

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Voting
ja: 投票

en: Explanation
ja: 説明

en: Vote
ja: 投票

en: General
ja: 全般

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Questions
ja: 質問

en: Anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: Authenticated user
ja: 認証済みユーザー

en: Locked
ja: ロック

en: Errors
ja: エラー

en: Expand all
ja: すべて展開

en: Your vote has been saved.
ja: 投票は保存されました。
