OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (28 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Item
th: รายการ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Links
th: ลิงก์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Question
th: คำถาม

en: Vote
th: โหวต

en: General
th: ทั่วไป

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Questions
th: คำถาม

en: Locked
th: ถูกล็อค
