OpenQuestions (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Item
ur: شے

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Links
ur: لنکس

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Locked
ur: بند
