Open Restaurant (8.x-2.0-beta1) - en to ur translation catalogue (43 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Images
ur: تصاویر

en: Pages
ur: صفحات

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Administration
ur: تنظیم

en: On
ur: آن

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Menu
ur: مینیو

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Page
ur: صفحہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: Blog
ur: بلاگ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Layout settings
ur: تہه بندی کی ترتیبات

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
