Open Restaurant (8.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Read more
hu: Tovább

en: On
hu: Be

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Icon
hu: Ikon

en: View
hu: Megtekintés

en: Menu
hu: Menü

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Event
hu: Esemény

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Photos
hu: Fényképek

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Authored by
hu: Szerző

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Price
hu: Ár

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Events
hu: Események

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Changed
hu: Módosítva

en: Photo
hu: Fénykép

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Menus
hu: Menük

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Offset
hu: Eltolás

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: About
hu: Leírás

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Variants
hu: Variánsok

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Config
hu: Beállítás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Styles
hu: Stílusok

en: Posted on
hu: Beküldve

en: Subscribe to @title
hu: Feliratkozás a következőre: @title

en: Learn more
hu: További információk

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.
