Open Restaurant (8.x-2.0) - en to am translation catalogue (32 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Pages
am: ገፆች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Page
am: ገጽ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Layout settings
am: የአቀማመጥ ቅንብሮች

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
