Open Restaurant (8.x-2.0) - en to pl translation catalogue (81 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: On
pl: Włączony

en: Categories
pl: Kategorie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Icon
pl: Ikona

en: View
pl: Widok

en: Teaser
pl: Skrót

en: Event
pl: Termin

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Photos
pl: Zdjęcia

en: API Key
pl: Klucz API

en: Authored by
pl: Autor

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Price
pl: Cena

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Caption
pl: Podpis

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Blocks
pl: Bloki

en: Menus
pl: Menu

en: Language code
pl: Kod języka

en: Select theme
pl: Wybierz szablon

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: About
pl: O stronie

en: Default theme
pl: Domyślna skórka

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Variants
pl: Warianty

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Styles
pl: Style

en: Posted on
pl: Zamieszczone w dniu

en: Subscribe to @title
pl: Subskrybuj @title

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: With selection
pl: Z wyborem

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść
