Open Restaurant (8.x-2.00-alpha3) - en to ar translation catalogue (67 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Pages
ar: الصفحات

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: On
ar: في

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Icon
ar: أيقونة

en: View
ar: عرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Teaser
ar: موجز

en: Event
ar: الحدث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Width
ar: العرض

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Blog
ar: المدونة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Caption
ar: شرح

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Menus
ar: القوائم

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Featured
ar: متميز

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: About
ar: حول

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Variants
ar: المتغيرات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Select the default theme.
ar: اختر السمة المبدئية.

en: Posted on
ar: مرسل في

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
