Open Restaurant (8.x-2.00-alpha3) - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Images
uk: Зображення

en: Pages
uk: Сторінки

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Read more
uk: Читати далі

en: On
uk: Увімкнено

en: Categories
uk: Категорії

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Feed
uk: Канал

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: View
uk: Перегляд

en: Menu
uk: Меню

en: Teaser
uk: Анонс

en: Event
uk: Подія

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Location
uk: Місце розташування

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Authored by
uk: Автор

en: Width
uk: Ширина

en: Price
uk: Ціна

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Events
uk: Події

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Blog
uk: Блоґ

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Caption
uk: Підпис

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Plugins
uk: Плаґіни

en: Blocks
uk: Блоки

en: Menus
uk: Меню

en: Blog Posts
uk: Дописи блогу

en: Language code
uk: Код мови

en: Select theme
uk: Вибір теми

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Offset
uk: Зміщення

en: Featured
uk: Пов’язане

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Upcoming Events
uk: Майбутні події

en: About
uk: Про модуль

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Admin
uk: Адмін

en: Reservation
uk: Резервування

en: Variants
uk: Варіанти

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Select the default theme.
uk: Вибрати стандартну тему.

en: Posted on
uk: Опубліковано

en: Kitchen
uk: Кухня

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Subscribe to @title
uk: Підписка на @title

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Past Events
uk: Минулі події

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Hero
uk: Герой

en: Import demo content
uk: Імпортувати демо-вміст

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
