Open Restaurant (8.x-2.10) - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: On
th: เปิด

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Link
th: ลิงค์

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Width
th: ความกว้าง

en: Price
th: ราคา

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: Navigation
th: นำทาง

en: Blog
th: บล็อก

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Blocks
th: บล็อค

en: Menus
th: เมนู

en: Select theme
th: เลือกชุดรูปแบบ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: Text value
th: ค่าข้อความ

en: Boxed
th: แบบบรรจุกล่อง
