Open Restaurant (8.x-2.11) - en to fi translation catalogue (79 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Read more
fi: Lue lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Icon
fi: Ikoni

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Width
fi: Leveys

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Price
fi: Hinta

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Blog
fi: Blogi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Photo
fi: Valokuva

en: Apply
fi: Käytä

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Translation
fi: Käännös

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Menus
fi: Valikot

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Featured
fi: Esitelty

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Reservation
fi: Varaus

en: Variants
fi: Muunnokset

en: Config
fi: Asetukset

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Add reservation
fi: Tee varaus

en: Posted on
fi: Julkaistu

en: Subscribe to @title
fi: Tilaa aihepiirin @title RSS-syöte

en: Master
fi: Isäntä

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin
