Open Restaurant (8.x-2.12) - en to nl translation catalogue (83 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Read more
nl: Lees meer

en: On
nl: Aan

en: Categories
nl: Categorieën

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Event
nl: Evenement

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Photos
nl: Foto's

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Width
nl: Breedte

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Price
nl: Prijs

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Events
nl: Evenementen

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Photo
nl: Foto

en: Apply
nl: Toepassen

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Language switcher
nl: Taalkeuze

en: Translation
nl: Vertaling

en: Blocks
nl: Blokken

en: Menus
nl: Menu's

en: Language code
nl: Taalcode

en: Layout settings
nl: Opmaak-instellingen

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: About
nl: Over

en: Default theme
nl: Standaardthema

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Reservation
nl: Reservering

en: Variants
nl: Varianten

en: Locations
nl: Locaties

en: Config
nl: Instellen

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Add reservation
nl: Reservering toevoegen

en: Posted on
nl: Geplaatst op

en: Reservations
nl: Reserveringen

en: Subscribe to @title
nl: Abonneer op @title

en: Learn more
nl: Meer te weten komen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Opening hours
nl: Openingstijden

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Import demo content
nl: Demo-inhoud importeren

en: With selection
nl: Met selectie

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
