Open Restaurant (8.x-2.20) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Images
ru: Изображения

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Read more
ru: Подробнее

en: On
ru: Вкл

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Icon
ru: Иконка

en: View
ru: Просмотр

en: Menu
ru: Меню

en: Teaser
ru: Анонс

en: Event
ru: Событие

en: Updated
ru: Обновлено

en: Contact
ru: Контакт

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Authored by
ru: Автор

en: Width
ru: Ширина

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Price
ru: Цена

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Events
ru: Мероприятия

en: Navigation
ru: Навигация

en: Blog
ru: Блог

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Caption
ru: Подпись

en: Changed
ru: Изменение

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Photo
ru: Фото

en: Apply
ru: Применить

en: Plugins
ru: Плагины

en: Language switcher
ru: Переключатель языка

en: Translation
ru: Перевод

en: Blocks
ru: Блоки

en: Menus
ru: Меню

en: Language code
ru: Код языка

en: Layout settings
ru: Настройки макета

en: Offset
ru: Пропустить

en: Featured
ru: Популярное

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: About
ru: Информация

en: Default theme
ru: Стандартная тема

en: Save and continue
ru: Сохранить и продолжить

en: Admin
ru: Администратор

en: Reservation
ru: Бронь

en: Variants
ru: Варианты

en: Locations
ru: Места

en: Config
ru: Конфигурация

en: Full width
ru: На всю длину

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Add reservation
ru: Забронировать

en: Posted on
ru: Опубликовано

en: View location
ru: Просмотр местоположения

en: Reservations
ru: Брони

en: Table reservation
ru: Таблица резервирования

en: Subscribe to @title
ru: Подписаться на @title

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Blog post
ru: Пост блога

en: Opening hours
ru: Часы работы

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: With selection
ru: С выделенным

en: Boxed
ru: Блочно

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Basic block
ru: Базовый блок

en: A basic block contains a title and a body.
ru: Базовый блок, содержащий заголовок и текст.
