Open Restaurant (8.x-2.60) - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Description
is: Lýsing

en: Read more
is: Les meira

en: Categories
is: Bólkar

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Reset
is: Tómstilla

en: Name
is: Navn

en: Default
is: Standard

en: View
is: Vís

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Dagført

en: Contact
is: Kontakt

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Útgivið

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Navigation
is: Navigatión

en: Blog
is: Blogga

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Language switcher
is: Skift millum mál

en: Blocks
is: Blokkar

en: Menus
is: Valmyndir

en: Language code
is: Málkota

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Save and continue
is: Goym og halt áfram
