Open Restaurant (8.x-2.60) - en to ro translation catalogue (78 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: On
ro: Pornit

en: Categories
ro: Categorii

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Icon
ro: Pictogramă

en: View
ro: Afişează

en: Menu
ro: Meniu

en: Updated
ro: Actualizat

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Authored by
ro: Autor

en: Width
ro: Lățime

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Price
ro: Preţ

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: Navigation
ro: Navigator

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Caption
ro: Legendă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: Language switcher
ro: Comutator limbi

en: Translation
ro: Traducere

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Menus
ro: Meniuri

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Offset
ro: Decalaj

en: Featured
ro: Recomandat

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Admin
ro: Administrator

en: Config
ro: Configurație

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Posted on
ro: Postat la

en: Subscribe to @title
ro: Abonează-te la @title

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Text value
ro: Valoare text

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.
