Open Restaurant (8.x-2.61) - en to da translation catalogue (80 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Read more
da: Læs mere

en: On
da: Tilsluttet

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Event
da: Begivenhed

en: Updated
da: Opdateret

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Photos
da: Billeder

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Width
da: Bredde

en: Price
da: Pris

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Caption
da: Undertekst

en: Changed
da: Ændret

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Photo
da: Foto

en: Apply
da: Udfør

en: Plugins
da: Udvidelsesmoduler

en: Language switcher
da: Sprogvælger

en: Translation
da: Oversættelse

en: Blocks
da: Blokke

en: Menus
da: Menuer

en: Language code
da: Sprogkode

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: Offset
da: Forskydning

en: Featured
da: Anbefalet

en: Machine name
da: Internt navn

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: Default theme
da: Standardtema

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Admin
da: Administration

en: Variants
da: Varianter

en: Locations
da: Lokationer

en: Config
da: Konfigurér

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Add reservation
da: Tilføj reservation

en: Posted on
da: Oprettet

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: Learn more
da: Lær mere

en: Asc
da: Stigende

en: Blog post
da: Blogindlæg

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Text value
da: Tekstværdi

en: With selection
da: Handling

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.
