Open Restaurant (8.2.7) - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Read more
cs: Číst dál

en: On
cs: Zapnuto

en: Categories
cs: Kategorie

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Icon
cs: Ikona

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Authored by
cs: Autor

en: Width
cs: Šířka

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Price
cs: Cena

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: Navigation
cs: Navigace

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Caption
cs: Popisek

en: Changed
cs: Změněno

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Plugins
cs: Pluginy

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: Translation
cs: Překlad

en: Blocks
cs: Bloky

en: Menus
cs: Menu

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Select theme
cs: Vybrat téma

en: Layout settings
cs: Nastavení rozvržení

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: About
cs: Popis

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Admin
cs: Administrátor

en: Variants
cs: Varianty

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
