Open Restaurant (8.2.7) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: On
fa: روشن

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: Menu
fa: منو

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Event
fa: رویداد

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Price
fa: قیمت

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Caption
fa: عنوان

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: Language switcher
fa: تغییردهنده زبان

en: Translation
fa: ترجمه

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Language code
fa: کد زبان

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Offset
fa: جابجایی

en: Featured
fa: ویژه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: About
fa: درباره

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Admin
fa: مدیر

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها
