Opensearch NLP (1.0.0) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Version
nl: Versie

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Clean up
nl: Opruimen

en: Format
nl: Opmaak

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: Field ID
nl: Veld-ID

en: Model
nl: Model/type

en: State
nl: Status

en: Temperature
nl: Temperatuur

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Notice
nl: Mededeling

en: Group Name
nl: Groepsnaam

en: Engine
nl: Machine

en: Search Type
nl: Zoektype

en: Local
nl: Lokaal

en: Setting
nl: Instelling

en: Service Name
nl: Servicenaam

en: Latest Version
nl: Laatste versie
