Opensearch NLP (1.0.0) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Version
tr: Sürüm

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Format
tr: Biçim

en: Group ID
tr: Grup ID

en: Field ID
tr: Alan kimliği

en: State
tr: Durum

en: Temperature
tr: Sıcaklık

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Protocol
tr: İletişim Kuralları

en: Query
tr: Sorgu

en: Notice
tr: Dikkat

en: Hits
tr: Ziyaretler

en: Local
tr: Yerel

en: Setting
tr: Ayarlar
