Opensearch NLP (1.0.0) - en to bo translation catalogue (14 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: None
bo: མེད།

en: Test
bo: ཚོད་ལྟ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Group ID
bo: ཚོ་ཚོགས་ ID

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Protocol
bo: སྒྲིག་ལམ

en: Query
bo: འདྲི་ཞིབ

en: Hits
bo: རྡེབ་གྲངས

en: Local
bo: རང་ཁུལ
