Opensearch NLP (1.0.0) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Clean up
de: Aufräumen

en: Group ID
de: Gruppen-ID

en: Field ID
de: Feld-ID

en: Model
de: Modell

en: State
de: Status

en: Temperature
de: Temperatur

en: Save Changes
de: Änderungen speichern

en: Protocol
de: Protokoll

en: Access Type
de: Zugangstyp

en: Query
de: Abfrage

en: Notice
de: Hinweis

en: Algorithm
de: Algorithmus

en: Group Name
de: Gruppenname

en: Engine
de: Speichersubsystem

en: Hits
de: Zugriffe

en: Local
de: Lokal

en: Setting
de: Einstellung

en: Service Name
de: Dienstname

en: Latest Version
de: Neueste Version

en: Impact
de: Wirkung

en: AWS Region
de: AWS-Region

en: OpenAI API Key
de: OpenAI API Schlüssel

en: Cosine Similarity
de: Kosinusähnlichkeit

en: Delete Model
de: Modell löschen
