Opensearch NLP (1.0.0) - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Description
eu: Azalpena

en: Version
eu: Bertsioa

en: Date
eu: Data

en: None
eu: Bat ere ez

en: Format
eu: Formatua

en: State
eu: Egoera

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Query
eu: Kontsulta

en: Notice
eu: Ohartarazpena

en: Local
eu: Lokala

en: Setting
eu: Ezarpena
