Opensearch NLP (1.0.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Clean up
it: Pulisci

en: Format
it: Formato

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: Field ID
it: ID Campo

en: Model
it: Modello

en: State
it: Stato

en: Temperature
it: Temperatura

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Protocol
it: Protocollo

en: Notice
it: Avviso

en: Hits
it: Accessi

en: Setting
it: Configura

en: Service Name
it: Nome Servizio

en: Latest Version
it: Ultima versione
