Opensearch NLP (1.0.0) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Group ID
kn: ಸಮೂಹದ ಐಡಿ

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Protocol
kn: ಪ್ರೊಟೊಕಾಲ್

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Group Name
kn: ಸಮೂಹದ ಹೆಸರು

en: 20
kn: ೨೦

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Setting
kn: ಸಂಯೋಜನೆ
