Opensearch NLP (1.0.0) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Date
sv: Datum

en: None
sv: Ingen

en: Clean up
sv: Rensa upp

en: Group ID
sv: Grupp-ID

en: Field ID
sv: ID för fält

en: Model
sv: Modell

en: State
sv: Läge

en: Temperature
sv: Temperatur

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Protocol
sv: Protokoll

en: Query
sv: Databasfråga

en: Notice
sv: Notering

en: Algorithm
sv: Algoritm

en: Hits
sv: Träffar

en: Local
sv: Lokal

en: Setting
sv: Inställning

en: Latest Version
sv: Senaste version
