Opensearch NLP (1.0.0) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Version
uk: Версія

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Clean up
uk: Очистка

en: Format
uk: Формат

en: Group ID
uk: ID групи

en: Field ID
uk: ID поля

en: Model
uk: Модель

en: State
uk: Стан

en: Temperature
uk: Температура

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Protocol
uk: Протокол

en: Access Type
uk: Тип доступу

en: Query
uk: Запит

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Algorithm
uk: Алгоритм

en: Group Name
uk: Назва групи

en: Engine
uk: Рушій

en: Hits
uk: Перегляди

en: Local
uk: Локаль

en: Setting
uk: Параметр

en: Service Name
uk: Назва сервісу

en: Model Name
uk: Назва моделі

en: Model ID
uk: Ідентифікатор моделі
