Opensolr Search (1.0.0) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Previous
vi: Trước

en: Next
vi: Tiếp

en: Delete
vi: Xóa

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Enable
vi: Bật

en: Action
vi: Thao tác

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: results
vi: kết quả

en: Text
vi: Văn bản

en: Theme
vi: Sắc thái

en: To
vi: Đến

en: From
vi: Từ

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Mode
vi: Chế độ

en: General
vi: Tổng quát

en: Table
vi: Bảng

en: Add Filter
vi: Thêm Filter

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: Position
vi: Vị trí

en: Threshold
vi: Ngưỡng

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Query
vi: Truy vấn

en: Display label
vi: Hiện nhãn hàng

en: Documents
vi: Tài liệu

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Default Content Type
vi: Kiểu nội dung mặc định

en: Read
vi: Đọc

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Light
vi: Nhẹ

en: Search...
vi: Tìm kiếm...

en: Dark
vi: Sẫm màu

en: Add Rule
vi: Thêm quy tắc
