Opensolr Search (1.1.0) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Remove
fr: Retirer

en: Enable
fr: Activer

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: results
fr: résultats

en: Text
fr: Texte

en: Theme
fr: Thème

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Custom
fr: Personnalisé

en: API Key
fr: Clé d'API

en: General
fr: Général

en: Table
fr: Tableau

en: Add Filter
fr: Ajouter un filtre

en: Filters
fr: Filtres

en: Threshold
fr: Seuil

en: Clear
fr: Vider

en: Query
fr: Requête

en: Getting Started
fr: Bien débuter

en: Display label
fr: Afficher le libellé

en: Apply
fr: Appliquer

en: Read
fr: Lire

en: Preset
fr: Pré-réglage

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: for
fr: pour

en: Analytics
fr: Statistiques

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Light
fr: Léger

en: Chart
fr: Graphe

en: Search...
fr: Chercher...

en: Filter value
fr: Filtrer la valeur

en: By:
fr: Par :

en: Dark
fr: Sombre

en: Search page path
fr: Chemin de la page de recherche

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: Unique Visitors
fr: Visiteurs uniques
