Opensolr Search (1.3.0) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Action
nl: Actie

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: results
nl: resultaten

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Custom
nl: Aangepast

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Mode
nl: Modus

en: General
nl: Algemeen

en: Table
nl: Tabel

en: Add Filter
nl: Filter toevoegen

en: Position
nl: Positie

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Clear
nl: Wissen

en: Getting Started
nl: Beginnen

en: Display label
nl: Label weergeven

en: Documents
nl: Documenten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Elevation
nl: Hoogte

en: Read
nl: Gelezen

en: Results per page
nl: Resultaten per pagina

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: for
nl: voor

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Light
nl: Licht

en: Chart
nl: Grafiek

en: Pagination
nl: Paginering

en: Search...
nl: Zoek...

en: Filter value
nl: Filterwaarde

en: Dark
nl: Donker

en: - Select a field -
nl: - Veld selecteren -

en: Search page path
nl: Zoekpaginapad

en: Field mappings
nl: Veld toewijzingen

en: Total Clicks
nl: Totaal Klikken
