Opensolr Search (1.7.0) - en to eu translation catalogue (35 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Enable
eu: Gaitu

en: Action
eu: Ekintza

en: Search
eu: Bilatu

en: Weight
eu: Pisua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: results
eu: Emaitzak

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Mode
eu: Modoa

en: General
eu: Orokorra

en: Table
eu: Taula

en: Add Filter
eu: Iragazkia Gehitu

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Position
eu: Kokapena

en: Clear
eu: Garbitu

en: Query
eu: Kontsulta

en: Display label
eu: Etiketa erakutsi

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Apply
eu: Ezarri

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: pages
eu: orriak
