Opensolr Search (1.7.0) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Action
it: Azione

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: results
it: risultati

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Custom
it: Personalizzato

en: Mode
it: Modalità

en: General
it: Generale

en: Table
it: Tabella

en: Add Filter
it: Aggiungi Filtro

en: Filters
it: Filtri

en: Position
it: Posizione

en: Threshold
it: Soglia

en: Clear
it: Cancella

en: Getting Started
it: Iniziamo

en: Display label
it: Mostra etichetta

en: Documents
it: Documenti

en: Apply
it: Applica

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: for
it: per

en: Analytics
it: Analisi

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Light
it: Chiaro

en: Pagination
it: Paginazione

en: Filter value
it: Valore del filtro

en: Dark
it: Scuro

en: Search page path
it: Percorso pagina di ricerca

en: Field mappings
it: Mappatura campi

en: Total Clicks
it: Click totali
