Opensolr Search (1.7.0) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Action
ja: アクション

en: Search
ja: 検索

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: results
ja: 結果

en: Text
ja: テキスト

en: Theme
ja: テーマ

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Custom
ja: カスタム

en: Mode
ja: モード

en: Widget
ja: ウィジェット

en: General
ja: 全般

en: Table
ja: テーブル

en: Add Filter
ja: フィルターを追加

en: Filters
ja: フィルター

en: Position
ja: ポジション

en: Threshold
ja: しきい値

en: Clear
ja: クリアー

en: Query
ja: クエリー

en: Getting Started
ja: はじめに

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Apply
ja: 適用

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Filter value
ja: フィルター値

en: Search page path
ja: 検索ページのパス

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング
