Opensolr Search (1.8.0) - en to pl translation catalogue (55 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Action
pl: Akcja

en: Search
pl: Szukaj

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: results
pl: wyniki

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: API Key
pl: Klucz API

en: Mode
pl: Tryb

en: Widget
pl: Kontrolka

en: General
pl: Ogólne

en: Table
pl: Tabela

en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: Filters
pl: Filtry

en: Position
pl: Pozycja

en: Threshold
pl: Próg

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Query
pl: Zapytanie

en: Getting Started
pl: Pierwsze kroki

en: Display label
pl: Wyświetl etykietę

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Read
pl: Przeczytane

en: Remove filter
pl: Usuń filtr

en: Results per page
pl: Wyników na stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: for
pl: dla

en: Web
pl: Sieć

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Light
pl: Jasny

en: Chart
pl: Wykres

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Filter value
pl: Wartość filtra

en: Dark
pl: Ciemny

en: Pagination Style
pl: Styl paginacji

en: Search page path
pl: Ścieżka strony wyszukiwania

en: Field mappings
pl: Mapowanie pól

en: No Results
pl: Brak wyników

en: Highlighting
pl: Podświetlenie
