Opensolr Search (2.0.0) - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: results
kn: ಫಲಿತಾಂಶ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Read
kn: ಓದು

en: Web
kn: ಅಂತರ್ಜಾಲ

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Chart
kn: ಚಾರ್ಟ್
