Opensolr Search (2.0.1) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: results
hi: परिणाम

en: Text
hi: लेख

en: Theme
hi: थीम

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Mode
hi: प्रकार

en: General
hi: सामान्य

en: Table
hi: तालिका

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Position
hi: स्थान

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Apply
hi: लागू करें

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण
