Opensolr Search (2.0.1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Action
id: Tindakan

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: results
id: hasil

en: Text
id: Teks

en: Theme
id: Tema

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Custom
id: Tersuai

en: Widget
id: Piranti

en: General
id: Umum

en: Table
id: Tabel

en: Filters
id: Filter

en: Position
id: Posisi

en: Clear
id: Bersihkan

en: Query
id: Kueri

en: Getting Started
id: Persiapan

en: Display label
id: Label tampilan

en: Apply
id: Terapkan

en: Color Theme
id: Warna Tema Perwajahan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Chart
id: Grafik

en: Filter value
id: Nilai filter

en: Search page path
id: Path halaman pencarian
