Opensolr Search (2.2.0) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Action
pt: Ação

en: Search
pt: Buscar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: results
pt: resultados

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: Off
pt: Desligado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: API Key
pt: Chave de API

en: Mode
pt: Modo

en: Maximum
pt: Máximo

en: General
pt: Geral

en: Table
pt: Tabela

en: Add Filter
pt: Adicionar filtros

en: Filters
pt: Filtros

en: Position
pt: Posição

en: Threshold
pt: Limite

en: Clear
pt: Limpar

en: Query
pt: Consulta

en: Getting Started
pt: Iniciando

en: Display label
pt: Rótulo de exibição

en: Documents
pt: Documentos

en: Apply
pt: Aplicar

en: Read
pt: Lida

en: Results per page
pt: Resultados por página

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Pagination
pt: Paginação

en: Filter value
pt: Valor do filtro

en: Dark
pt: Escuro

en: Search page path
pt: Caminho da página de busca

en: Field mappings
pt: Mapeamentos de campo
