Opensolr Search (2.2.0) - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Action
th: แอคชั่น

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: results
th: ผล

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Off
th: ปิด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: General
th: ทั่วไป

en: Table
th: ตาราง

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Query
th: สอบถาม

en: Getting Started
th: การเริ่มต้น

en: Read
th: อ่าน

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -
